معرفی کامل برگزیدگان دهمین جشنواره سینماحقیقت


مراسم اختتامیه دهمین جشنواره سینماحقیقت شامگاه یکشنبه ۲۱ آذرماه در تالار اندیشه حوزه هنری برگزار شد.

برگزیدگان فیلم‌نت
دیپلم افتخار و جایزه هفت میلیون تومانی فیلم‌نت به مستندهای زنانگی به کارگردانی محسن استادعلی، متهمین دایره بیستم به کارگردانی حسام اسلامی و رییس‌الوزرا به کارگردانی محمدرضا هاشمی اهدا شد.
شبکه مستند
دیپلم افتخار و نشان شبکه مستند تلویزیون به بزم رزم به کارگردانی سیدوحید حسینی تعلق گرفت.
هنر و تجربه
جایزه گروه سینمایی هنر و تجربه، با تقدیر از مستند سفر سهراب ساخته امید عبدالهی به دیپلماسی شکست ناپذیر آقای نادری به کارگردانی بهتاش صناعی‌ها و مریم مقدم و تهیه کنندگی بهتاش صناعی‌ها تعلق گرفت.
خرد و تجربه
جایزه سوم به سعید بهلولی برای مستند سایه های تنهایی، جایزه دوم این بخش به منوچهر مشیری برای فیلم مستند با زبان خاموش و جایزه اول این بخش به سعید آلبو عبادی برای فیلم مستند گاهی روی آب اهدا شد.
شهید آوینی
جایزه شهید آوینی؛ ویژه مدافعان حرم به محمد قانع فرد برای شام آخر رسید.
تندیس شهید آوینی در بخش مستند کوتاه به محمدمهدی خالقی برای فیلم پسرم تعلق گرفت.
تندیس شهید آوینی در بخش مستند نیمه بلند به محمدتقی رحمتی برای فیلم ابوالفضل نیستان رسید.
تندیس شهید آوینی در بخش مستند بلند به آرش لاهوتی برای آبی کمرنگ رسید.
جایزه ویژه دبیر جشنواره در این بخش به محمد علی شعبانی برای انحصار ورثه رسید.
بین‌الملل
لوح تقدیر ویژه هیات داوران به سعیده شریعتی برای پسین اهدا شد.
تندیس بهترین مستند کوتاه به سارا کاسکاس برای نان و چای تعلق گرفت.
تندیس بهترین مستند نیمه بلند به مهدی قنواتی برای «همجا» اهدا شد.
در بخش مستند بلند لوح تقدیر هیات داوران به محسن استادعلی برای زنانگی رسید.
تندیس جشنواره و دیپلم افتخار بهترین فیلم مستند بلند به همراه جایزه نقدی به آرش لاهوتی برای آبی کمرنگ رسید.
تندیس جشنواره به عنوان جایزه ویژه هیات داوران به زیر آفتاب محصول آلمان، چک و روسیه اهدا شد.
مسابقه ملی
بهترین نویسنده گفتار متن: ناصر حبیبیان برای کوپریتو
بهترین صدا: آرش قاسمی برای آونتاژ و بزم رزم
بهترین تدوینگر: آرش لاهوتی برای آبی کمرنگ
بهترین موسیقی متن: صبا ندایی برای آونتاژ
بهترین تصویربرداری: حجت طاهری برای پرندگان در سایه
بهترین پژوهشگر: سید وحید حسینی برای بزم رزم
بهترین مستند کوتاه: مهدی اسدی برای جمعه قالی
بهترین کارگردانی مستند نیمه بلند: محمدرضا حافظی برای راه بی عبور
بهترین کارگردانی مستند بلند: محمد کارت برای آونتاژ
جایزه ویژه دبیر جشنواره: هادی معصوم‌دوست برای خوان بی‌خان
جایزه ویژه هیات داوران: محمدرضا وطن دوست برای ننا
بهترین فیلم مستند: مهتاب کرامتی و طهورا ابوالقاسمی برای تهیه کنندگی صفر تا سکو
در این مراسم از پروفسور گرهارد فری لینگر پزشک ۹۰ ساله اتریشی که در مستند خاطراتی برای تمام فصول ساخته مصطفی رزاق کریمی به عنوان پزشک مجروحان جنگی ایران در جنگ تحمیلی بود، تجلیل شد.

منبع: رای بن مستند | تاريخ: 1395/10/02
 | فهرست مطالب ابتدای صفحه | 
به گروه فيس بوک ما بپيونديد