"مرز شکسته" برنده جایزه ویژه جشنواره موسترمپ


فیلم کوتاه مستند مرز شکسته به کارگردانی کیوان کریمی جایزه ویژه جشنواره بین‌المللی فیلم موسترمپ در کشور اسپانیا را به‌دست آورد. فیلم مستند مرز شکسته به کارگردانی فیلمساز جوان ایرانی کیوان کریمی در جدید‌ترین حضور بین‌المللی خود به عنوان نماینده سینمای ایران در جشنواره بین‌المللی فیلم موسترمپ اسپانیا روی پرده رفت و توانست جایزه ویژه هئیت داوران این جشنواره را ازآن خود کند. این جشنواره از اول تا سوم شهریورماه (۲۳ تا ۲۵ آگوست ۲۰۱۳) در شهر ترمپ در کشور اسپانیا برگزار شد.
در مجموع از طرف فیلمسازان سراسر جهان ۱۱۰۰ فیلم به دفتر جشنواره رسیده بود که ۸ فیلم به عنوان کاندید سه جایزه جشنواره انتخاب شدند. در ‌‌‌نهایت با حضور احمد مرادی محقق و همکار فیلمنامه‌نویس فیلم مرز شکسته جایزه ویژه هیات داوران جشنواره به این فیلم مستند رسید. این هشتمین جایزه بین‌المللی این مستند در جشنواره‌های خارجی محسوب می‌شود.
مرز شکسته در ادامه حضورهای بین‌المللی خود در روزهای ۱۰ تا ۱۶ مهرماه امسال (۲ تا ۸ اکتبر ۲۰۱۳) در بخش مستند کوتاه سیزدهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم بیروت در کشور لبنان به نمایش در خواهد ‌آمد. جشنواره بین‌المللی بیروت یکی از بهترین جشنوارهای کشورهای عرب زبان به شمار می‌رود. این مستند همچنین در روزهای ۱۲ تا ۱۶ شهریورماه (۳ تا ۷ سپتامبر ۲۰۱۳) در جشنواره فیلم‌های مستند آنتافاگوستا در کشور شیلی روی پرده خواهد رفت و همچنین به عنوان کاندید برای دریافت جایزه بهترین فیلم بخش محیط زیست و انرژی در جشنواره پونفرادا Ponferrada در کشور اسپانیا نمایش داده خواهد شد.
مرز شکسته که موضوع آن در مورد قاچاق مواد سوختی است تاکنون در تعدادی از جشنواره‌های داخلی و خارجی به نمایش درآمده و جوایز مختلفی را نیز از آن خود کرده است. این فیلم در آخرین حضور بین المللی خود در بخش رقابتی اصلی پنجمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کوتاه تجربی لایدن در کشور هلند روی پرده رفت و توانست جایزه ویژه این جشنواره را ازآن خود کند.

 

منبع: مهر | تاريخ: 1392/06/09
 | فهرست مطالب ابتدای صفحه | 
به گروه فيس بوک ما بپيونديد