اختصاصی: یک مستند ایرانی در سه جشنواره جهانی


فیلم مستند مرز شکسته به کارگردانی کیوان کریمی در سه جشنواره جهانی به نمایش در می‌آید. این مستند که در آخرین حضور خود جایزه بهترین فیلم مستند جشنواره بیروت را به خود اختصاص داده بود ماه سپتامبر در سه جشنواره Infancia کشور کلمبیا و چهارمین دوره فیلم‌های اتنوگرافی و مردم‌شناسی موسترمپ اسپانیا و جشنواره Barichara کشور مکزیک به نمایش درخواهد آمد.
مرز شکسته پیش‌تر در ۶۵ جشنواره نمایش داده شده و تا کنون نه جایزه بین‌المللی را بدست آورده است.
همچنین فیلم کوتاه ماجرای زن و شوهر دیگر ساخته کریمی در ششمین دوره جشنواره فیلم Latin American Film Festival Blue SURrealidades جایزه بهترین فیلم کوتاه را به خود اختصاص داد. این جشنواره که از نهم تا سیزدهم سپتامبر در کشور کلمبیا برگزار شد در بخش‌های فیلم بلند داستانی و مستند و کوتاه برگزیدگان خود را در شهر بوگوتا پایتخت کلمبیا معرفی کرد.
ماجرای زن و شوهر فیلمی ده دقیقه ایی است که براساس داستانی به همین نام از ایتالو کالوینو نویسنده ایتالیایی ساخته شده است. فیلم بدون دیالوگ بوده و به صورت سیاه و سفید فیلمبرداری شده است. پیش‌تر ماجرای زن و شوهر در بخش فیلم‌های کوتاه جشنواره‌های معتبری همچن «فرایبورگ»، «سن سباستین»، «مدیا ویو»، «سن پترزبورگ» حضور داشته است و در ماه می‌ جایزه بهترین فیلم هجدهمین دوره جشنواره La Fila کشور اسپانیا را از آن خود کرده بود. همچنین ماجرای زن شوهر در ماه سپتامبر و اویل اکتبر در چهاردهمین جشنواره UrbanTV به عنوان نامزد دریافت جایزه بهترین فیلم کوتاه و در هجدهمین دوره جشنواره فیلم‌های دانشجویی کشور برزیل در بخش مسابقه فیلم کوتاه داستانی اکران خواهد شد.

 

منبع: رای بن مستند | تاريخ: 1393/06/25
 | فهرست مطالب ابتدای صفحه | 
به گروه فيس بوک ما بپيونديد