یادداشت گلایه‌آمیز بهمن کیارستمی خطاب به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی


بهمن کیارستمی به علی جنتی گفته است که بیم آن می‌رود حفظ آبروی نظام پزشکی کشور در اولویت قرار داشته باشد و صلاح کار آن باشد که به شیوه معمول قصورات را به گردن «دیگری» و در این مورد احتمالاً «اجنبی» بی‌اندازیم.
بهمن کیارستمی در واکنش به سخنان روز گذشته علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره روند درمان پدرش یادداشتی را در اختیار ایلنا قرارداده که به شرح زیر است:
جناب آقای جنتی
وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی
با سلام
امروز این جملات را که در حاشیه مجلس ختم مرحوم پدرم عباس کیارستمی درباره روند درمان ایشان گفته بودید خواندیم. «...گفتند وضع ایشان مناسب نیست و ما هم خواهش کردیم و رفتند رسیدگی کردند و ایشان بهتر شد، الآن هم آنچه پیش‌آمده تا آنجا که اطلاع دارم به بیماری ایشان مربوط نبود، آنچه اتفاق افتاد بیشتر ناشی از یک سکته بود.»
دلیل نوشتن این یادداشت، اعتراض به اظهارنظر عجیب و نادرست جنابعالی درباره پرونده پزشکی ایشان نیست، بلکه ابراز نگرانی است از روند بررسی پرونده‌ای که نخستین جلسه آن امروز صبح تشکیل‌شده، اما به نظر می‌رسد که نتیجه آن از حالا به گوش شما رسیده و توسط شما اعلام‌شده. پایان این فیلم را شما لو داده‌اید، حالا بنشینیم و تماشایش کنیم؟
ما از ابتدا به همراهی شما درروند درمان چشم امید نداشتیم، اما اگر تا پیش از خواندن این جملات امیدوار بودیم که بررسی دقیق و بی‌طرفانه انجام شود، حالا بیم آن می‌رود که حفظ آبروی نظام پزشکی کشور در اولویت قرار داشته باشد و صلاح کار آن باشد که به شیوه معمول قصورات را به گردن «دیگری» و در این مورد احتمالاً «اجنبی» بی‌اندازیم.
نمی‌دانم وزیر محترم بهداشت هم با شما هم‌نظر هستند یا می‌خواهند حرمت حرفه، پست، و از همه مهم‌تر عیادت‌های مکررشان را از مرحوم پدرم حفظ کنند. امیدوارم ایشان با شما هم‌نظر نباشند و اجازه دهند این پرونده موردبررسی دقیق قرار گیرد و نتیجه، همان‌گونه که به سمع ایشان می‌رسد اعلام شود نه آن‌گونه که به مصلحت است.

عکس: خبرگزاری مهر

 

منبع: رای بن مستند | تاريخ: 1395/04/23
 | فهرست مطالب ابتدای صفحه | 
به گروه فيس بوک ما بپيونديد