اکران آثار مستند آرزوی همه‌ی ماست


هیات مدیره‌ی انجمن مستندسازان سینمای ایران پیرامون اکران فیلم‌های مستند در سینما سپیده، نامه‌ای خطاب به معاونت سینمایی منتشر کرده است. در این نامه آمده است:

جناب آقای جواد شمقدری
معاون محترم امور سینمائی، سمعی و بصری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

با سلام
اکران آثار مستند در سینمای سپیده توسط مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی گرچه به امید رونق سینمای مستند ایران صورت گرفته است - که آرزوی ما هم هست - اما‌‌ همان طور که از بازتاب‌های آن باخبر هستید، این عدم اشراف از پیچیدگی موضوع، به شاهدی از ضعف سینمای مستند ایران تبدیل شده است.

موضوع اکران آثار مستند مسئله‌‌ای است که به "تماشاگر آزاد" و "قدرت اثر" در جذب "تماشاگر انبوه" وابسته است و تنها با بودجه‌ی دولتی و با دستور اداری حل نخواهد شد. به پیوست آماری از چند روز نمایش با سالن خالی از تماشاگر سینما سپیده را به عنوان مشت نمونه‌ی ‌خروار برای اثبات شکست این سیاست ارائه می‌کنیم و به مصداق مثل معروف، که "جلوی ضرر را از هر جا بگیرید منفعت است"، به نظر می‌رسد توقف اکران آثار مستند در سینما سپیده تا بررسی جوانب موضوع، مفید‌تر از ادامه‌ی سیاست کنونی است. بدیهی است هیات مدیره‌ی انجمن برای گفت‌و‌گو درباره‌ی سیاست‌های سینمای مستند که اکران آثار سینمای مستند بخشی از آن است، آماده و منتظر عملی شدن وعده‌ی دیدار و گفت گو با شما است.

با احترام

گزارش اکران آثار مستند در سینما سپیده

 

منبع: رای ُبن مستند | تاريخ: 1389/12/19
 | فهرست مطالب ابتدای صفحه | 
به گروه فيس بوک ما بپيونديد